Aktivní stínění

Rozmary počasí vás nevyvedou z míry. Když slunce bude hřát až moc, místnosti se automaticky zastíní. Pokud nabere na síle vítr, stínění se přesune do bezpečnostní polohy. Automatické stínění si můžete nastavit také večer, při odchodu nebo nadměrném osvitu.

Osvětlení
Nemusím se obávat přehřátí místností

„Moje soukromí je pro mě důležité. Žaluzie samy vědí, že při stmívání se bude uvnitř svítit, a tak se pomalu uzavřou. A já se doma cítím lépe. Přes den naopak využijí sluneční energii pro vytápění.“

Honza

Jaké přínosy má aktivní stínění?

Počasí a tím i sluneční osvit se mění neustále a při velkém prosklení značně ovlivňuje pohodu v interiéru. Aktivní stínění neustále vyhodnocuje úroveň větru, osvitu, vnitřní teplotu, ale také přítomnost osob v budově a na základě zjistěných údajů optimálně nastaví zastínění místnosti.

Ochrana před přehříváním místností

Slunce nabíjí energií, ale interiér dokáže i potrápit.

Stínicí prvky přebírají informace o teplotě v místností a podle pozice slunce dokáží aktivně bránit přehřívání místností. V zimním období je tato funkce potlačena a sluneční paprsky se používají jako pasivní zdroj tepla.

Zastínění podle slunečního svitu

Soukromí a klidný spánek zajistí zastínění místností v noci.

Stínicí prvky mohou reagovat na intenzitu slunečního osvitu nebo na čas východu a západu slunce. Tím je možné zajistit dostatek soukromí před případnými zvědavci.

Stínění podle režimu budovy

Když odcházíte a chcete ochránit interiér před zvědavci.

Stínění se chová odlišně při různých režimech budovy a například po odchodu obyvatel může dojít k automatickému zastínění nebo při vloupání odstínění všech prostor.

Ochrana před poškozením větrem

Při silném větru je nutné stínění ihned přesunout do bezpečností pozice.

Při nadměrném větru se stínění nastaví do bezpečnostní pozice a ochrání tak sebe nebo rámy oken.

Stáhněte si eBook "Aktivní stínění"
zdarma ještě dnes

Ukázky realizací

Chytrý dum