Osvětlení

Osvětlení budov už dávno není jen o souboji světla a tmy. iCOOL 4 dobře ví, že dnes záleží na barvě, intenzitě a denní době, ale i na činnosti, k níž si svítíte. Využijte biodynamické nebo stmívané osvětlení naplno a vychutnejte si světelnou pohodu.

Osvětlení
Reference - chytrý dům
Konečně usínám snadněji a probouzím se svěží

„Přestaly mě trápit unavené oči. Večer v pohodě usnu a ráno mě budí přirozené světlo, jako když právě vychází slunce. Zkrátka iCOOL 4 dělá přesně to, co můj mozek potřebuje.“

Klára

Jaké přínosy má řízené osvětlení?

Nastavit správnou intenzitu, chromatičnost nebo směr světelného toku není bez automatizace vůbec jednoduché, a přitom na tom tolik záleží.

Biodynamické osvětlení

Zdravé světlo je stejně důležité jako třeba zdravý vzduch nebo jídlo.

Biodynamické osvětlení pracuje se změnou barvy světla od denní bílé až po večerní amber. Přechod se řídí podle východu a západu slunce a trvá i dvě hodiny, takže změnu barvy ani nepostřehnete. Váš organismus, v němž je tento denní rytmus zakódován, však ano. Eliminace modrých a zelených složek světelného spektra před spánkem významně podpoří vaši regeneraci.


Vyzkoušet si jej můžete showroomu Hynka Medřického (Sázavská 32, Praha 2 – Vinohrady).

Haly, kancelářské prostory a školy

Správná intenzita osvětlení zvyšuje soustředění a snižuje spotřebu.

U větších budov se upřednostňuje řízení osvětlení pomocí DALI protokolu a světla je možné i stmívat. V kombinaci s okny nebo světlíky je nezbytné zajistit konstantní úroveň osvitu na pracovní ploše a takové řízení světel i významně snižuje spotřebu elektrické energie.

Pěstírny rostlin

Automatická změna barevného spektra podporuje růst.

Osvětlení v pěstírnách využívá 4 světelné zdroje s odlišnou chromatičností a v průběhu pěstebního cyklu je nutné měnit jejich poměr. Zároveň je možné doplnit o řízení zálivky, teploty nebo CO2.

Veřejné osvětlení

Osvětlujeme veřejné prostory bezpečně a ohleduplně.

Řízení veřejného osvětlení se provádí podle intenzity slunečního svitu, denní doby nebo západu a východu slunce. Vždy jej doplňujeme o měření spotřeby jednotlivých stringů, čímž dokážeme snadno identifikovat poruchu na osvětlení.

Zdravotnictví a sociální služby

Rychlá změna světlených scén.

U operačních sálů nastavíte jedním stiskem požadované scény pro provádění různých zákroků nebo v pokojích pacientů dokážete v nožních hodinách automaticky snížit úroveň osvětlení.

Stáhněte si eBook "Zdravé osvětlení"
zdarma ještě dnes

Ukázky realizací

Chytrý dum