Vytápění, chlazení a větrání

Vytápění je věda, když chcete mít příjemně vyhřáté místnosti a neutratit za to víc, než je nutné. Zvlášť když máte víc zdrojů tepla. Jak dostat všechna ta čerpadla, kotle, radiátory a výměníky pod kontrolu? Zapojte do hry iCOOL 4 a máte po starostech.

Vytápění
iCOOL 4 šetří energii a zároveň pečuje o naše zdraví

„Doma můžu v klidu zapomenout na nepříjemně přetopenou kancelář nebo ledový průvan v zasedačce. U nás je vždycky ‚tak akorát‘, protože iCOOL 4 všechno pohlídá. Správnou teplotu, čerstvý vzduch i to, abychom neplýtvali.“

Radek

Jak úsporně zajistit zdravé vnitřní prostředí?

Stále máme náročnější požadavky na prostředí uvnitř budov, a proto je vybavujeme spoustou technologií.  Pro optimální provoz ovšem musíme zajistit jejich soulad obdobně jako u hudebníků v orchestru.

Více zdrojů tepla nebo chladu

Nastavte si pořadí zdrojů tepla a chladu pro místnost nebo budovu.

Ať už máte kotel, tepelné čerpadlo, topné těleso, solární kolektory nebo krb – iCOOL 4 si s nimi poradí. Dokáže regulovat topnou soustavu až s pěti zdroji tepla, přičemž si můžete určit, z jakého zdroje a v jakém pořadí budete tepelnou energii využívat.
Především u dřevostaveb a rekreačních objektů oceníte hospodárný provoz díky inteligentnímu kombinování více zdrojů tepla v místnostech. Můžete tak i v místnosti postupně aktivovat podlahové vytápění, ohřev vzduchu nebo přímotopné panely.

Režim levného zdroje tepla

Přednostně využíváme levné zdroje tepla nebo chladu.

S levným zdrojem tepla výrazně ušetříte, ale jen když jej topná soustava umí využít. S řídicí jednotkou iCOOL 4 pracuje energetická soustava budovy ještě v režimu očekávání nebo přítomnosti levného zdroje energie (např. solární panely nebo kolektory, krb apod.). Jestliže levnou energii očekáváme, pak obvykle snížíme teplotu v akumulačních zásobnících nebo oddálíme spotřebu tepla, abychom měli dostatečnou kapacitu pro využití levného zdroje tepla. Máme-li levný zdroj tepla k dispozici, využijeme maximální teplotu zásobníků a vynutíme si spotřebu tepla (například pro ohřev bazénu).

Blokování otevřením oken nebo ročním obdobím

Šetříme energii vypnutím vytápění nebo chlazení při otevření okna.

Je zbytečné vytápět nebo chladit prostory při otevřeném okně a stejně tak iCOOL 4 dokáže zamezit vytápění v létě nebo chlazení v zimně. Není nutné se starat o regulátory při změně užívání budovy. 

Vyhřívání venkovních ploch

Chráníme před úrazem a zároveň před plýtváním energií.

Některé venkovní plochy lze v zimě vyhřívat v zájmu bezpečnosti. Aby se vyhřívání spustilo skutečně jen při tvorbě náledí, je nutné instalovat snímače námrazy a podle nich aktivovat ohřev.

Větrání s rekuperací tepla

Čerstvý vzduch v interiéru nelze celoročně zajistit jen větráním okny.

I v budově chcete dýchat čerstvý vzduch bez škodlivin. iCOOL 4 se postará o správný větrací výkon pro konkrétní zónu podle vzdušné vlhkosti nebo úrovně CO2 a těkavých organických látek (VOC). Když nebudete doma, automaticky nastaví minimální větrání. Naopak při otevřených oknech větrání vypne, takže ušetříte energii i filtry.

Stáhněte si eBook "Jak chytře topit, chladit a větrat"
zdarma ještě dnes

Ukázky realizací

Chytrý dum