Architekti

Navrhujete moderní budovy pro 21. století, které si sami zajistí zdravé prostředí, ekonomický provoz a přizpůsobí se svým uživatelům.

Jak získat prováděcí projektovou dokumentaci pro automatizaci budov se dozvíte v partnerské zóně.

architekti

„Provádíme to, co uživatelé neumí nebo dělat nechtějí.“

iCOOL 4 je ryze český systém automatizace budov. Obsahuje zároveň i většinu funkcí z oboru měření a regulace a jedná se tak o dva systémy v jednom. Všechny instalace mají konfiguraci a uživatelské nastavení uložené na našem cloudu a lze tedy zajistit bezproblémovou podporu.

Novinky ze světa Smart home

Buďte mezi prvními co se dozví pokud přidáme nové video, návod nebo tutorial.

Koncept iCOOL 4

Chytrý dům a raději mu tedy říkejme jen dům, je hlavně o řízení a  tedy o úkonech, které nechcete nebo neumíte provádět. Také neříkáme chytré auto, ale prostě auto, protože všechna auta jsou dnes již chytrá a jak správně ovládat třeba ABS, ASR, ESP, TCS, MSR, BAS nás vůbec netrápí. Stejně tak to bude za několik let s domy. Již dnes obsahují domy vytápění, chlazení, větrání, stínění, zavlažování, bazén apod., ale tyto systémy jsou nepropojené a tím i omezené. 

Koncept iCOOL 4 je jako LEGO stavebnice. Začněte se základním řízením vytápění, chlazení, větrání a stínění a tím dosáhnete úsporného provozu a zdravého vnitřního prostředí. Následně můžete připojovat další technologie a zvýšit si tak svůj komfort.

iCOOL 4 nahrazuje běžné regulátory, které také něco stojí, takže pořízení je příznivé.

Jaký je dům pro 21. století?

Budova bez základního řízení je jako Škoda 120, ale s tím rozdílem, že po 15 letech ji nedáme do šrotu.

Bez řízení energií a zajištění zdravého prostředí v budovách to dále nepůjde.


Zdravý, úsporný, bezpečný a udržitelný

Budova pro 21. století musí být šetrná ke svému okolí a životnímu prostředí.

Bezpečně a energeticky úsporně zajistí maximální komfort a vysokou kvalitu vnitřního prostředí.

Automaticky a bez nutnosti zásahů reaguje na vnitřní i vnější vlivy, je schopna přizpůsobit se zvykům a návykům uživatelů a je možno ji snadno konfigurovat, upravovat a zdokonalovat její vybavení.

Prostě, taková budova musí lidem sloužit, ne je obtěžovat.

Spolehlivý hardware navržený pro průmysl

Desítky modulů, stovky portů a veškerá rozhraní od osvědčeného českého výrobce TECO a.s. používá systém pro řízení budov iCOOL 4.

Přínosy chytrých budov s iCOOL 4

 Ideální „chytrá budova“ by měla fungovat neviditelně, bez nutnosti častých ručních zásahů a složitého ovládání. Náhodný návštěvník by neměl vůbec poznat, že se nachází v inteligentním domě.

Chytrý dům

Snazší užívání budovy

Provádíme tisíce úkonů každý den, které uživatelé dělat neumí nebo nechtějí.

Propojením technologií odpadne spousta úkonů spojená s jejich ovládáním. Zároveň uživatelé získají jednotné a přehledné ovládání, které je nezávislé na jejich přítomnosti v budově. 

Výrazně se zjednoduší a zrychlí servis takové budovy, protože se o případných incidentech dozvíte dříve, než je sami pocítíte. Stejně tak mohou mít k technologiím přístup i servisní organizace, které tak rychleji diagnostikují závadu.

Zdravé vnitřní prostředí

Tepelná pohoda, ale především větrání a osvětlení závislé na denní době.

Využíváme biodynamické osvětlení, které postupně v průběhu večera a rána mění intenzitu, zdroj a zejména spektrum světla. Tím vzniká mnohem příznivější prostředí pro relaxaci organismu.

Zároveň zónovým větráním zajistíme přísun čerstvého vzduchu přesně do těch míst, kde je zjištěna nežádoucí koncentrace CO2, vlhkosti nebo VOC.

Udržitelnost a energie

Všechny technologie přednostně využívají obnovitelnou energii.

Nejvíce energie ze slunce získáte, když nejste doma. Řízením na základě přebytků energie zajistíme ohřev vody, bazénu nebo vychlazení místnosti. 

Celá energetická soustava budovy rozlišuje přítomnost levného zdroje energie a podle toho se také chová.

Pouhou aktualizací software získá budova nové funkce a je tak lépe připravena na budoucí změny zejména v energetice.

Produkty

Design a jednoduchost

Interiérové prvky v designu všech předních výrobců.

Jednoduché ovládání všech zařízení budov ocení uživatelé nejvíce. Zároveň je možné nahradit různé regulátory minimalistickým designovým provedením ve skleněném provedení s ikonami pro lepší orientaci

V neposlední řadě dokážeme vypínače nebo čidla dodat v designu těchto hlavních výrobců EFAPEL, Obzor, ABB, Bticino, GIRA, JUNG a Schneider Electric.

Spolupracujeme

Nezávazná konzultace použití iCOOL 4 ve vašem projektu

Pomůžeme vám dosáhnout zvýšení hodnoty vašeho projektu, který bude zároveň připraven na budoucnost.

Jméno*
Email*
Telefon*
Město
0 of 350