Jak vytvořit projektovou dokumentaci

Pokud jste architekt, projektant staveb nebo implementační partner, ale nemáte ve svém týmu projektanta elektro s příslušnou odbornou kvalifikací nebo zkušenostmi, tak Vám pomůžeme zajistit prováděcí projektovou dokumentaci (DPS) pro realizaci skutečně funkčního řídicího systému nebo alespoň poskytnout podklady pro její vytvoření.  

Jaké jsou tedy možnosti:

 1. Využít typovou prováděcí projektovou dokumentaci konceptu iCOOL 4, kterou je možné začlenit do elektro projektu celé budovy. Jedná se o nejrychlejší, nejlevnější a nejbezpečnější formu projektové dokumentace, která vychází z jednotlivých typových výkresů optimální konfigurace řídicího systému iCOOL 4. Ve vašem projektu použijete jednotlivé listy typové prováděcí dokumentace podle rozsahu vašeho projektu a také použitých technologií. Tato varianta je ideální pro běžné domy nebo developerské projekty.
 2. Využít návrhu optimální HW konfigurace nástrojem na vytváření nabídek. Jedná se o rychlé a mnohdy dostatečné řešení zejména pro menší projekty nebo jako podklad pro vlastní projektové oddělení. Výstupem nabídky iCOOL 4 je soupis všech hardwarových prvků, jejich svorek a jejich využití pro konkrétní zařízení. Zároveň je naznačen počet a typ sběrnic s výčtem připojených sběrnicových zařízení.
 3. Objednat si kompletní DPS od nás nebo od některého z našich projekčních partnerů, kterého Vám doporučíme. Tato varianta je vhodná pro větší nebo velmi specifické projekty, u kterých není prostor na jakékoli kompromisy.  

Jak probíhá vytvoření projektové dokumentace:

 1. Zvažte, jestli Vám bude vyhovovat typová projektová dokumentace konceptu iCOOL 4
 2. Pokud máte vlastní projektanty elektro nebo s ním spolupracujete, tak využijte návrhu nástrojem na vytváření nabídek.
 3. Pokud žádná z výše uvedených možností vám nevyhovuje, tak nám zašlete projekční podklady (DSP část elektro v DWG).
 4. Obratem vám zašleme kalkulaci DPS.
 5. Po uzavření SoD na DPS elektro nebo jen jeho část navrhneme na optimální řešení.
 6. Na koordinačních schůzkách ověříme proveditelnost a doporučíme všem dodavatelům TZB vhodné zařízení nebo rozhraní.
 7. DPS vám předáme v tištěné nebo elektronické podobě (PDF, DWG).
 8. Při realizaci nabízíme autorský dozor.
 9. Po dokončení stavby a v případě objednaného autorského dozoru vám vyhotovíme DSPS (dokumentaci skutečného provedení).

Požadavek na vytvoření nebo zaslání projektové dokumentace

Jméno*
Email*
Telefon*
Město
0 of 350