Rodinný dům u golfu Kestřany

Architektonicky velmi zajímavý dům od developerské společnosti Urban Survival s.r.o. jsme vybavili kompletním řízením všech technologií. Jelikož dům využívá sluneční energie pro vytápění, ohřev vody a zejména ohřev bazénu, tak jsme opět využili řízení tepelného hospodářství s využitím preferencí levného zdroje energie (v tomto případě solárních termických článků).

Jelikož je v domě vnitřní bazén, tak jsou použity dvě rekuperační jednotky s dohřevem vzduchu, přičemž bazénová slouží k ohřevu a odvlhčení prostoru bazénu a druhá pro zajištění výměny vzduchu v domě.

Dům má značné prosklení na jižní straně, a tak přijdou obyvatelům vhod automatické žaluzie, které zajistí ochranu před přehříváním místností. Samozřejmostí je i reakce na vítr a jejich zatažení do bezpečností pozice na základě údajů meteostanice.

Dům se nachází na poměrně rozlehlém pozemku, který využívá několika zavlažovacích zón a celé řady zavlažovacích okruhů. Závlaha je řízena jednak úhrnem srážek za posledních 7 dní, ale také předpovědí na následujících 24 hodin.

Obyvatelé chtěli SMART dům zejména kvůli zdraví, pohodlí a automatickému řízení všech technologií.