Vytápění krbem

Jedním z možných řešení pro vytápění domu i ohřívání vody jsou krbová kamna s výměníkem. Můžete je propojit s radiátory a přitom si dál užívat pohledu do plamenů i sálajícího tepla.

Výrobci krbových kamen uvádí, že tepelný výměník dokáže předávat do topných těles či připojeného zásobníku na ohřev vody zhruba 47 až 75 % z celkového tepelného výkonu kamen. Uvedená procenta závisí na typu kamen a výkon výměníku krbových kamen může být až 12 kW.

Systém vytápění s krbovými kamny s výměníkem se tak stává složitější, protože je nutné zajistit ochranu před přetopením celé soustavy nebo v případě výpadku elektrického proudu. Zároveň je vhodné v případě existence levného zdroje tepla změnit chování natápění připojených zásobníků, do kterých je vhodné uložit více tepla než při natápění elektřinou nebo plynem.

Topná soustava s krbem

Systém iCOOL 4 je schopen efektivně uřídit i složitou topnou soustavu, která se chová odlišně s dostupným levným zdrojem tepla nebo jeho brzké přítomnosti. Do takové topné soustavy je možné zapojit jak solární kolektory nebo fotovoltaické panely.