Řízení energií

Počty energeticky významných spotřebičů se neustále v budovách navyšují. Možná jste si pořídili fotovoltaickou elektrárnu nebo plánujete nákup elektromobilu. Domníváte se, že energie využíváte optimálně? S iCOOL 4 to bude hračka.

Úspora
Reference - chytrý dům
iCOOL 4 za mě hlídá naši spotřebu

„Sám bych spotřebu elektřiny nikdy neuhlídal a nezorganizoval tak, jak to dokáže iCOOL 4. Ví, jak efektivně využívat fotovoltaiku, postará se o levné nabíjení elektromobilu, a dokonce chrání jističe před přetížením.“

Petr

Jak dosáhnout úspor řízením energií?

Je nezbytné provést stovky rozhodnutí během dne a podle stavu sítě, vlastní výroby nebo cen optimálně spínat nebo odpínat všechny energeticky významné spotřebiče.

Využijte 100% vyrobené energie

Zvolte si pořadí vynucení spotřeby v případě přebytků.

Pokud jste vsadili na fotovoltaiku a chcete, aby se vám investice vyplatila, tak je nutné většinu energie využít. Je tedy nezbytné umět vynutit spotřebu (akumulační zásobník, bazén, klimatizace, elektromobil) v případě výroby FVE a ideálně ještě určit pořadí, ve kterém bude vyrobená energie využita.

Využijte nízké ceny denního trhu (SPOT)

Zapínejte spotřebiče jen při nízných cenách.

Zažíváme období neuvěřitelných změn ceny energie v průběhu jediného dne, kdy v jednu hodinu se silová energie prodává za 200 Kč/MWh a o několik hodin později i za 8 000 Kč/MWh. Přesunutím spotřeby do nižších hodinových cen v průběhu dne dokážete významně snížit náklady při stejné denní spotřebě.

Snižte proud hlavního jističe

Nastavením proudového omězení nebudete mít obavy z přetížení jističe.

Za rezervovaný příkon platíte fixní poplatek distributorovi a zároveň zřídka kdy se odběrem přiblížíte maximálnímu proudu jističe. Platíte tak více než je nezbytné, protože při překročení maximálního proudu jističe dokážeme do 250 ms odepnout zvolený spotřebič a tím zabráníme celkovému přetížení. Zejména u nabíjení elektromobilů je řízení proudového maxima neprosto nezbytné.

Dodržte nasmlouvaný ¼ hodinový příkon

Snižte si příkon na minimum bez rizika sankcí.

Velkým odběratelům zajistíme optimální využití rezervovaného příkonu a zároveň je ochráníme před případnou penalizací. Řízení spotřeby podle nasmlouvaného ¼ hodinového maxima je možné nastavit pořadím u jednotlivých spotřebičů.

Zapojte se do SMART GRID

Připravte se na výhody související s propojením výroby a spotřeby.

Díky zabezpečenému jednotnému REST API rozhraní lze poskytnout údaje o okamžitých spotřebách jednotlivých zařízeních v budově, očekávané flexibilitě nebo příkon budovy i přímo řídit. Propojením s obchodníky s energiemi, agregátory flexibility nebo energetickými komunitami bude možné v blízké budoucnosti zajímavě zhodnotit.

Odečítejte měřidla energií dálkově

Snižte si příkon na minimum bez rizika sankcí.

Okamžitá kontrola odběru a rychlé vyúčtování ocení jak majitelé bytů, tak správci bytových domů.
Náklady na energie budete mít zcela pod kontrolou díky průběžnému měření spotřeby a můžete tak včas odhalit nežádoucí výkyvy.

Stáhněte si eBook "Jak snížit náklady na elektřinu"
zdarma ještě dnes

Ukázky realizací

Chytrý dum